1 Mayıs’ta Yatağan

Bu haber 23 Nisan 2014 - 19:49 'de eklendi ve 722 kez görüntülendi.

1mayis6516161Bugüne kadar her 1 Mayıs’ta İzmir Gündoğdu Meydanı’nda olan Yatağan işçileri bu 1 Mayıs’ta Yatağan’dan çıkmıyor. Maden İş Sendikası Yatağan Şube Başkanı Süleyman Girgin “1 Mayıs dayanışma günüdür. Ege’nin emekçilerini, emek dostlarını Yatağan’a bekliyoruz.” dedi.

Özcan Özgür

Bugüne kadar her 1 Mayıs’ta İzmir Gündoğdu Meydanı’nda olan Yatağan işçileri bu 1 Mayıs’ta Yatağan’dan çıkmıyor. Maden İş Sendikası Yatağan Şube Başkanı Süleyman Girgin “1 Mayıs dayanışma günüdür. Ege’nin emekçilerini, emek dostlarını Yatağan’a bekliyoruz.” dedi.

Termik santrallerin özelleştirilmesine 13 gündür Ankara’da Özelleştirme İdaresi önünde Kurtuluş Parkı’nda direnen Yatağan işçileri 1 Mayıs’ı ilk kez bu sene Yatağan’da kutlayacak. 1 Mayıs’ta saat 13.00’de Yatağan Otogarında “İşçi Sınıfının Birlik, Mücadele ve Dayanışma Günü ‘Özelleştirmeye Hayır’ Mitingi”nde buluşma çağrısı yapan Maden İş Sendikası Yatağan Şube Başkanı Süleyman Girgin şunları söyledi:

“Yatağan, Yeniköy, Kemerköy Termik Santralleri ve bu santrallere kömür üreten GELİ işçileri olarak senelerdir İzmir-Gündoğan’da 1 Mayıslara katılıyoruz. Orada bazen sevinci, bazen acıyı, bazen de her ikisi birden paylaştık. Bu defa Yatağan mevzilerinden çıkmayacağız. Kurtuluş Parkı’nı da terk etmeyeceğiz. 30 kadar arkadaşımız parkta kalacak ve Yatağan’dan gelecek bir otobüs arkadaşımızda Ankara’daki 1 Mayıs kutlamalarında Yatağan’ı temsil edecekler. Biz de Enerji İş Sendikası Yatağan Şube Başkanı Fatih Erçelik arkadaşım ile birlikte 1 Mayıs’ta Yatağan’da barikat çocuklarının yanında olacağız. 1 Mayıs’ın Taksim’de kutlanmasının önemi büyük. 1 Mayıs Gündoğan’a da yakışır. Eğer Yatağan direnişimiz olmasaydı bu sene Taksim’de şımarmak isterdik, ama mevzilerimizi terk etmemiz düşünülemez. 1 Mayıs özünde dayanışma günüdür, Ege’nin, Akdeniz’in emekçilerini, emek dostlarını mevzilerimizi güçlendirmeye, dayanışmaya davet ediyoruz.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.