1 Mayıs Eski Garaj Alanı’nda

Bu haber 29 Nisan 2015 - 22:53 'de eklendi ve 601 kez görüntülendi.

1mayisssMuğla’da örgütlü işçi ve memur sendikalarının üyesi çalışanlar 1Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlamasını bu sene eski Garaj Alanı’nda kutlayacak.

Haber Merkezi

Muğla’da örgütlü işçi ve memur sendikalarının üyesi çalışanlar 1Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlamasını bu sene eski Garaj Alanı’nda kutlayacak.

Kutlama için kurulan Tertip Komitesi Başkanı Cahit Yaka, Muğla’da il genelinde çalışanların il merkezinde bir araya geleceklerini açıkladı. Kutlamanın yarın eski Garaj Alanı’nda yapılacağını belirten Yaka, “Bu sene 28 meslek ve kitle örgütü olarak önce TANSAŞ önünde saat 11.00’de bir araya geleceğiz. Buradan düzenli bir şekilde miting alanı olarak belirlenen Eski Garaj’a yürüyeceğiz. Kutlamalar burada yapılacak. Emekten, özgürlükten, barış ve dayanışmadan yana olan herkesi bekliyoruz.” dedi.

Yaka’nın verdiği bilgiye göre, yarın yapılacak “İnsanca, Özgürce, Kardeşçe Yaşamak İçin” adı verilen yürüyüş ve mitinge TMMOB, Eğitim Sen, SES, Kamu Emekçileri Sendikası, Tem Bel Sen, Yapı Yol Sen, BES, Kültür Sanat Sen, Ev Eksenli Çalışanlar Sendikası, Tez Koop İş, Belediye İş, Maden İşçileri Sendikası, Tes İş, Türk Harb İş, Genel İş, Tüm Emekçiler Sendikası, Tüm Yerel Sen, Eğitim İş, Muğla Tabip Odası, Muğla Diş Hekimler Odası, Muğla Barosu, ADD, Cumhuriyet Kadınları, Karya Kadın Derneği, Emek Benim Kadın Derneği, Yeşil Der, Pir Sultan Abdal Derneği ve Birleşik Haziran Hareketi katılıyor.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.