1 Kasım’da Oylarınızı Kullanırken İyi Düşünün!

Bu haber 19 Ekim 2015 - 0:50 'de eklendi ve 871 kez görüntülendi.
Hüseyin Kocabıyıkhuseyinkocabiyik@hamlegazetesi.com.tr
Gölge Adam

Hüseyin Kocabıyık

 

Sevgili okurlarım, bugünün AKP iktidarı ülkeyi nasıl yönettiğini görüyorsunuz. Dolar, Euro aldı başını gidiyor. Altın fiyatlarına dur durak yok. Her şey gün geçtikçe bir çıkmazın içine giriyor. Benzin ve mazot fiyatları bir gün iniyor, ertesi gün çıkıyor. Ama yine de zam zam olunca vatandaşlar bir çıkmazın içine giriyor. Yoksul vatandaş ne yapacağını bilemiyor. Askeri ücretle çalışan ve taşeron işçiliği yapan vatandaşlarımız ise yokluk çekip ailelerini tam anlamı ile bakamıyorlar. Memur, işçi, memur emeklisi, işçi emeklisi ise maaşlarının artmasını istiyor. Daha neler neler… Tek kelime ile esnafı da işadamı da aynı kriz içinde. Tek anlayacağınız ülkemiz bir yoksul ülke haline geldi. Tabi işini çevirenler zengin oldular onun için söylüyorum. Türkiye’nin daha iyilere gidebilmesi dünya ülkeleri arasında adımızı güzelliklerle andırabilmemiz için 1 Kasım’da yapılacak olan genel seçimlerde oylarınızı bilinçli bir şekilde kullanacağınıza inanıyorum.

Sevgili okurlarım, Türkiye’de yaşanan iç sorunlarla kalmıyoruz ki? Komşu ülkelerle hiç aramız yok İran, Irak, Suriye, Mısır daha neler neler Amerika, Rusya Türkiye’ye karşı tutumlular. Ortada bunun da tek sorumlusu bugünün AKP iktidarıdır. Düne kadar dost olduğumuz bu ülkelerle bugün bu hale geldik. Anlatmaya ne gerek var, herkesin bildiği gibi yine bu sorun AKP iktidarınındır. En üzücü konulardan biri ise bazı ülkeler bizim yani Türkiye’nin elçiliklerimizi kabul etmiyorlar. Bu görünüşte bizler için bir acı gerçektir.

Sevgili okurlarım, genel seçimlere şurada az bir zaman kaldı. Aklınızı başınıza toplayın da ülkeye hizmet edebilecek, dış ülkelerle tekrar barışı sağlayabilecek bir partiye oy vermenizde fayda var. Zengini daha fazla zengin değil, fakiri zengin edebilecek bir iktidarın olması için oy vereceğiniz partiyi iyi düşünerek verin.

Sevgili okurlarım, her gün şehit haberleri duymaktan şoktayız. Bu vesile ile anarşiye dur diyebilecek bir partiye oy verin. Oy verin ki analar babalar ağlamasın diyorum. Yazımın sonunda kısaca şunu söylemek istiyorum her gün şiddet eylemleri, tutuklanmalar olursa gerisini siz düşünün. Tekrar söylüyorum ülkeyi düzlüğe çıkarabilecek bir partiye oy verin. Bugün bu zorluklardan kurtulun aksi takdirde yarınlarımız karanlıkta kalacak da onun için söylüyorum sevgili okurlarım.

 

 

 

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.