Tarım Orkam-Sen: Yapılan görevlendirmeler Hukuksuzdur

Bu haber 23 Eylül 2014 - 0:19 'de eklendi ve 1.711 kez görüntülendi.

tarimmmHaber Merkezi

Tarım Orkam Sen üyeleri Muğla Gıda Tarım Hayvancılık Müdürlüğü önünde yaptıkları basın açıklamasında İl müdürlüğünden yeni kurulan Menteşe ve Seydikemer ilçelerine yapılan görevlendirmelerin yasalara ve hukuka aykırı olduğunu söyledi.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü önünde gerçekleşen basın açıklamasını Tarım Orkam- Sen adına okuyan Şube Yöneticisi Özkan Aydemir şube başkanı Bahadır Tamer’in, Ziraat Mühendisleri Odası şube yönetim kurulu üyesi Meryem Türkay’ın ve diğer çalışanların Menteşe Gıda Tarım Hayvancılık Müdürlüğüne yapılan görevlendirmelerin yasalara ve hukuka aykırı aykırı olduğu aykırı olduğunu söyledi.

Şube Yöneticisi Özkan Aydemir, “ Büyükşehir yasası kapsamında kurulan Menteşe ilçesi ile Seydikemer ilçesine yapılması muhtemel atamaların ve görevlendirmelerin mevcut tayin ve atama yönetmeliğine bağlı kalınarak yapılması ve daha da önemlisi çalışanların görüşlerinin alınması yönündeki taleplerimiz sendikamızca idareye iletilmiştir. Geçtiğimiz haziran ayında Seydikemer ilçesine yapılan atamalardaki başlattığımız hukuksal mücadele dikkate alınmamış olacak ki Menteşe ilçe müdürlüğüne yapılan görevlendirmelerde aynı hukuksuzluk ve keyfi uygulamalar tekrar edilmiştir” dedi.

İl müdürlüğü yönetici ve idarecilerine seslediklerini söyleyen Şube Yöneticisi Aydemir yapılan 21. Madde görevlendirmelerinin yasal olmadığını belirterek şöyle devam etti, “   Süresi ve konusu belli olmayan görevlendirmelerin yasal olmadığına ilişkin onlarca Danıştay ve İdare Mahkemesi kararları mevcut olmasına rağmen imzanızı taşıyan bu görevlendirmeler yasal değildir. Seydikemer ilçesine yapılan atamalarda ve Menteşe ilçesine yapılan görevlendirmeler çalışanlar arsındaki sendikal dağılıma bakıldığında KESK’li üyelerin mağdur edilmesi gerçeği yasal değildir. Baskı ve korkularla çalışanların yandaş sendikaya zorunlu üye yapılması, üyeliklerin idare odalarında yapılması yasal değildir. “

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.