Genç Avukatlar Avukatlık Ruhsatnamelerini aldı « Hamle Gazetesi

 Genç Avukatlar Avukatlık Ruhsatnamelerini aldı

Bu haber 10 Kasım 2015 - 0:36 'de eklendi ve 2.095 kez görüntülendi.

GENÇ AVUKATLAR (2)Muğla Barosuna kayıtlı 14 stajyer avukat, ant içerek avukatlık mesleğine ilk adımını attı.

Verda Kartal

Muğla Barosuna kayıtlı 14 stajyer avukat, ant içerek avukatlık mesleğine ilk adımını attı. Genç avukatlar için Gazi Mustafa Kemal Atatürk Kültür Merkezi’nde ant içme töreni düzenlendi. Törene Muğla Barosu Yönetim Kurulu Üyeleri, genç avukatlar, yakınları ve meslektaşları katıldı.

Törenin açılış konuşmasını yapan Muğla Baro Başkanı Avukat Cumhur Uzun, “Genç meslektaşlarım; Uzun ve zorluklarla dolu bir eğitim dönemini geride bırakarak bu günlere geldiniz. Öncelikle sizleri eğitim sürecinizi başarıyla tamamlamış olmanız nedeniyle kutluyorum. Genç meslektaşlarımızın çok değerli aileleri; Meslektaşlarımızı bu günlere taşırken her biriniz türlü fedakârlıklar gösterdiniz. Yeter ki gençlerimiz başarılı olsun diye dişinizden tırnağınızdan artırarak onları okuttunuz. Bugün sizin gurur gününüz. Ne mutlu size hedefe ulaştınız, ulaştırdınız. Gösterdiğiniz tüm fedakârlıklar için sizlere ayrı ayrı teşekkür ederiz. Sağ olun var olun” dedi.

Muğla Baro Başkanı Avukat Cumhur Uzun, konuşmasında önemli mesajlar vererek, şunlara vurguda bulundu:

“Bildiğiniz üzere geçen hafta parlamento seçimlerini gerçekleştirdik. Bu seçim sonuçlarına bağlı olarak önümüzdeki bir – iki hafta içinde hükümet kurulup göreve başlayacak. Bu yeni kurulacak hükümet ve parlamentodan tek bir talebimiz var. Hukukun üstünlüğünü benimseyen bir anlayışla, ülkemizin sosyal bir hukuk devleti olarak yönetilmesi. Eğer ülkemiz gerçek anlamda bir hukuk devleti ve hukukun evrensel değerlerine bağlı bir anlayışla yönetilirse, sizlerde hukukçu ve avukat olmanın huzur ve mutluluğunu doyasıya yaşar, toplumumuzun mutluluğuna ortak olursunuz. Avukatlık ancak hukuk devletinde tam anlamıyla yapılabilen bir meslektir. Hukukun üstün tutulmadığı bir ülkede avukat olmanın da çok da bir anlamı olmaz. Dileğimiz odur ki, yeni bir dönem hukukun üstün tutulduğu, sosyal hukuk devletinin tüm kurum ve kurallarıyla işletildiği bir dönem olsun. Genç meslektaşları, yolunuz hukuk, çabanız adalet için olsun diliyor, hepinize en içten saygılar, sevgiler sunuyorum.”

Konuşmaların ardından avukatlık mesleğine başlayacak olan, Burcu Gürkan, Alican Esen, Abdulkadir Güvenç, Erkan Ölmez, Tuğçe Kocakahya, Mehmet Karataş, Hatice Demir, Selin Selçuk, Gazi Ayberk Som, Günseli Çakırca, Emine Şahan, Onur Karadere, Gülşen Cansu Yılmaz ve Nesrin Kuşcu avukat cübbelerini giyerek ant içtiler.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.