Demokrat Parti adaylarını tanıttı

Bu haber 29 Nisan 2015 - 23:26 'de eklendi ve 1.551 kez görüntülendi.

dppppHaziran ayında yapılacak genel seçimlere ‘Türkiye’ye yeni rota çiziyoruz’ sloganı ile yola çıkan Demokrat Parti, Muğla Milletvekili adaylarını Menteşe İlçesinde düzenlediği toplantı ile kamuoyuna tanıttı. Konaklatı Kültür Merkezi’nde gerçekleşen tanıtım töreninde milletvekili adayları Zekai Alper, Atınç Koylu, Azmi Teker, Ayten Arslan, Süleyman Yıldız ve Anıl Danacı partililerden büyük ilgi gördü.

İlkay Yıldız

Demokrat Parti ‘Türkiye’ye yeni rota çiziyoruz’ sloganı ile başladığı seçim çalışmaları kapsamında Muğla Milletvekili adaylarını Konakaltı Kültür Merkezi’nde düzenlediği toplantı ile kamuoyuna tanıttı.

Konakaltı Kültür Merkezi’nde düzenlenen aday tanıtım törenine 18. Dönem Muğla Milletvekili Şükrü Zeybek, 19. ve 20. Dönem Muğla Milletvekili İrfettin Akar, İl Başkanı İsmet Köse, milletvekili adayları, ilçe başkanları, kadın kolları başkanları ve partililer katıldı.

Törende konuşan 18. Dönem milletvekili Şükrü Zeybek, “ Bir çivi bir nalı, bir nal bir atı kurtarırmış. İşte bu at kırat, çiviler biziz sizsiniz, şimdiki nallarımızda çok değerli adaylarımız var. Onlarda bu atı şahlandıracaklar. Biz kendi davamıza sahip çıkalım. Demokrasinin temelinde demokrat olmak var. Demokratlığı içine sindiremeyen kimsenin demokrasiden söz etmeye hakkı yok” dedi.

Daha sonra söz alan 19. ve 20. Dönem Muğla Milletvekili İrfettin Akar ise, “Biz inançlı insanlarız, bu saatte buraya paranızı harcamak üzere işinizi gücünüzü bırakıp Demokrat Partiye güç vermek için geldiyseniz bu büyük Türkiye sevdasıdır. Biz siyaseti para için yapmadık. Biz siyaseti Allah için, halk için ve büyük Türk Milleti için yaptık” dedi.

DP İl Başkanı İsmet Köse ise geçmişteki geleneklerine göre davalarını anlatabilecek, savunabilecek, en iyi yetişmiş adayları titizlik ile tespit ettiklerini söyleyerek şöyle devam etti: “Bu arkadaşlarımız bizi hiçbir zaman bizi kırmadılar. Bu dava bizim davamızdır biz buradayız dediler ve bizde arkalarındayız artık. 7 Haziran yapılacak seçimlere il teşkilatı olarak ciddi bir şekilde iddialı hazırlandık. Artık yarından itibaren sahalara iniyoruz. Demokrat Parti’nin geleneğine sağdık bu arkadaşlarımızın olacaklarına hiç şüphemiz yoktur. Onlar ile beraber programımızı anlatacağız. Onlarla geçmişte olan muhabbetlerimizi paylaşacağız.”

Adaylar neler dedi

Demokrat Parti Muğla Milletvekili birinci sıra adayı Zekai Alper ise, “Merkez sağın tek temsilcisi olan Demokrat Parti’nin geçmişinden kendisine gelecek yaratmak isteyenlerin sonu gelmiştir. Bu halkın gözü açılmış baskılara karşı bir araya gelmenin günü gelmiştir. Muğla coğrafyasında yapılan tüm birincil öncelikli hizmetler bizim dönemimizde yapılmıştır. Yaptıkları bir duble yol istimlakları bizim zamanımızda yapılmıştır. Açtıkları 800 metre Göcek Tüneli. O tünelden de Deli Dumrul gibi giden den üç lira, gitmeyenden beş lira alıyorlar. Birde halkın karşısına geçmişler işte hizmet diyorlar. Artık bu laflara, safsatalara karnımız tok. Artık Demokratların derlenme toparlanma ve evlatlarına sahip çıkma zamanı gelmiştir. Biz bugün sizlerden aldığımız destekle, bu irade ile köy köy, kapı kapı, belde belde, ve ilçe ilçe gerekirse peynir ekmek yiyip halkımızla ulaşacağız” dedi.

Demokrat Parti’nin adayları şu isimlerden oluştu:

“Zekai Alper, Atınç Koylu, Azmi Teker, Ayten Arslan, Süleyman Yıldız, Anıl Danacı.”

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.